Stok jest sztucznie śnieżony, oświetlony i ratrakowany. Zapraszamy podczas odpoczynku do naszej Karczmy Harenda przy dolnej stacji kolei, Szałasu u Curusia przy wyciągach orczykowych, punktu gastronomicznego z tarasem widokowym na górnej stacji kolei krzesełkowej lub do relaksu na lodowisku.

Po prawej stronie od kolei krzesełkowej w dolnej części stoku znajduje się snow park ze skocznią oraz przeszkodami do uprawiania jazdy freestylowej. Ośrodek przygotował też trasę biegową i skiturową o długości 4km. Stacja posiada szkołę narciarską, wypożyczalnie sprzętu zimowego, zaplecze gastronomiczne lodowisko oraz pojemny parking. 

Ośrodek narciarski Harenda położony jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej w zasadzie przedłużenie grzbietu Gubałówki. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy wyciągi orczykowe oraz uruchomioną w 2006 r. 4-osobową kolejkę krzesełkową. Kanapa o długości 550m i przewyższeniu ok. 200m może przewieźć do 2400 osób na godzinę. Stok jest oświetlony (czynny do godz. 21.00) i posiada system sztucznego naśnieżania. O godzinie 15.00 rozpoczyna się godzinna przerwa na ratrakowanie stoku. Trasy na Harendzie przeznaczone są zarówno dla początkujących (3 trasy zielone), jak i doświadczonych narciarzy. Dla tych drugich szczególnie atrakcyjna jest trasa czarna, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody FIS.